Anasayfa » Define İşaretleri » Ok Define İşareti

Ok Define İşareti

Ok Define İşareti
Ok Define İşareti: Ok gidilmesi gereken istikameti gösterir. bulunan ok işareti çok iyi incelenmeli karşıdaki burun tepede büyük mezar aranmalıdır.
1- Okun kanatları ölçülür, kısa olanı uzun olanından çıkarılıp fark kadar uzun kanadın baktığı yöne doğru adımlanıp araştırma yapılır.
2- Okun sol kanat ölçülür.bir cm bir adım olarak değerlendirilir.açık kanadın bulunduğu yönde araştırma yapılır.
3- Okun sağ kanat ölçülür.bir cm bir adım olarak değerlendirilir. açık kanadın bulunduğu yönde araştırma yapılır.
4- Okun kanatları eşitse 70 adım geriye doğru gidilir ve ilgili alan içinde araştırma yapılır.
5- Okun boyu ölçülür 1 cm 1 adım ok istikametine gidilir, bu bazen arşın değil kulaçta olabilir bu durumda ok boyu ölçülür 1 cm si 45 cm olarakta hesaplanabilir.
6- Ok yanında yay varsa bu gömünün altın olduğuna işarettir, güneşin doğduğu taraf ve güney batı tarafına doğru gidilebilir, ok istikametinde yay bulunursa buda gömünün yayın; hilal yapan kollarının uzun tarafına; hemen uç ve uç yanına bakılabilir.
Diğer Yorum: Ok işareti ekseriyet kullanıldığı yerler ormanda yol-büyük mezar-ibadethane-büyük anıt mezarlarını işaret etmektedir. bu işaretleri çok iyi algılayarak çözmek lazım; sade düz ok 17 adım mesafe verir; bu bazen 21 adımdır bazende karşı tepe, 17 ve 21 adım sonra 2. bir işaret aranabilir.

Hakkında Sitesi Aşk Büyüsü Bağlama Büyüsü Büyüler

Medyum Aşk Büyüsü Bağlama Büyüsü Kısmet Açma Aşk ve Bağlama Büyüsü medyum, medyumlar, büyü, büyüler, büyü çeşitleri, büyü bozma, aşk büyüsü, bağlama büyüsü, soğutma büyüsü, ayırma büyüsü, papaz büyüsü, kısmet açma, rızık açma, vefk, muska, havas ilmi, dualar, dua, en iyi medyum, yıldızname

Cevapla