Anasayfa » Tarot » Tarot

Tarot

Tarot

Tarot

Tarot kartları iki bölümden oluşur. Biri Arcana Majör denilen Büyük Sırlar , diğeri ise Küçük Sırlar bölümü denen Arcana Minör’dür. Arkana Majör 22 karttan oluşur. Hayatin gizemli, mistik ve derin yönlerini anlatır.
‘0’ numaralı kartla ile başlayan Arkana Majör hayat yolculuğuna başlayan bir kişiyi simgeler. Ve ilk karttan son karta doğru gidildikçe, artan sayılarla birlikte evrensel bilince ulaşmanın evreleri görülür.Ve son kart artık olgunlaşıp bilinçlenmiş ruhu gösterir.
Arkana Minör hayatimizin her gün yaşanan, gündelik bölümlerini içerir. 4 adet takımdan oluşmuştur. değnek, kupa, kılıç ve tılsım takımlarından her biri gündelik yasamın bir yönünü simgeler.
Değnekler arzularımız ve mücadelelerimizi, kupalar duyguları ve ilişkilerimizi, kılıçlar düşünce ve atılımcılığımızı, tılsımlar ise parayı ve maddi yönümüzü simgeler. Bu takımlar ayrıca astrolojideki elementlerle ve burçlarla da ilgilidir.
Tarot kartları eğlence amaçlı kullanıldığında kehanet değeri olan hiçbir şey vermez.
Tarot oldukça çeşitli olduğu için (Klasik Tarot, Aşıklar Tarot’u, İtalyan Tarot’u, Rönesans Tarot’u …vs.) kartlar ve açılımlar farklılık gösterir. Tarot kartlarınızı seçerken değişik şekilde resimlendirilmiş bir çok desteyle karsılaşabilirsiniz.
Öncelikle bilinmesi gereken Tarot kartlarının enerji depoladığıdır. Kartları kullanmaya başladığınızdan itibaren enerji yüklenmeye başlarlar. Bu yüzden ilk zamanlarda sürekli yakınınızda taşımanız gereklidir. Ayrıca kartların ipek bir kumaş veya özel bir kutuda saklanması tercih edilir. Ama aslında gerekli olan kendi kartlarınızı sizin resmetmenizdir. Bunun için bos Tarot kartları bulup çizeceğiniz kart sizin için ne ifade ediyorsa onu bos karta aktarmanız gerekir. Bu kartlar size özel olacak ve çok daha fazla enerji depolayacaktır. Bu da algılamanızı kolaylaştırır.
Tarot’u tarif eden en kısa söz, bence, Tarot’un bir “kehanet anahtarı” olduğunu söylemektir. Yani Tarot, 6. Hislerin çalışmasına yardımcı olan bir araçtır. Uygun felsefelerle beslendiğinde, geçmişi okur, gelecekteki ihtimalleri haber verebilir ve bu güne ait olan sorunları çözmekte, verdiği işaretlerle yardımcı olur. Bir kişi kendini ne kadar iyi tanıyorsa, Tarot’tan o kadar iyi sonuç alır.  Pek çok Tarot okuyucusu ve amatör olarak Tarot’u sezgilerini yönlendirmekte kullanan kişiler de bu deneyimleri tarih boyunca yaşadılar ve yaşamaktalar.
Ne kadar sıklıkla Tarot bakılır? Herkes Tarot bakabilir mi? Tarot, kişinin hayatında değişimler ve yeni sorular ortaya çıktıkça, ki genellikle çok sık olan bir şeydir bu, cevap arayana cevaplarla gelecektir. İdeal olarak bir, bir buçuk ayda bir Tarot iyi cevaplar verebilmektedir. Eğitildiği takdirde herkes Tarot bakabilir. Ancak bu eğitim sadece kart bilgisiyle kısıtlı kalmamalı, enerji yönlendirmeleri ve felsefe yönü özellikle öğrenilmelidir. Tüm gizli ilimlerde, kişisel fikrim, doğru sonuçlara ulaşabilmek için kişinin egosunu aşabilmesi gereklidir.
Tarot’un gerçek tarihçesi, tıpkı kartların anlamları gibi hemen hemen gizlidir. Bu konuda pek çok açıklama getirilmeye çalışılsa da, kesin bir bilgi yoktur. Kartların çizimine M.S. 618 tarihinde Çin’de egemen olan Tang hanedanı zamanındaki paraların örnek alındığı zannedilmektedir.
Kartlar yüzyıllar boyu değişik kültürlerde pek çok şekle bürünmüşsede, sembolik figürleri değişmemiştir.
Dünyayı dolaşan Çingeneler sayesinde, Tarotun böylesine yaygın hale gelmesinin sağlandığı düşünülmektedir. Aslında Avrupa’da 1550 yılına kadar çingeneler belli bir nufüsa erişememişlerdi . Oysa Tarot bir asır kadar evvel Avrupa’nın hemen hemen tüm ülkelerinde bilinmekteydi. Böyle düşünülecek olursa Tarot’la Çingeneler arasındaki ilişki zayıflamakta fakat iki asırlık zaman dilimi içinde Tarot’un yayılması Çingenelerin Avrupa’da görülmeleriyle aynı zamana denk gelmektedir.
Başka bir açıklamaya göre ise M.S. 710 yılında İspanya’ya giren ve 1492’ye kadar burada kalan Arapların bu kartları Avrupa’ya getirdiği şeklindedir. İspanya’nın Müslümanlardan Hristiyanlara geçmesi ile sadece bir şehirde binlerce kitap Hristiyan alemine devrolmuştur. Buna rağmen Arapların ünlü Binbir gece masalları’nda Tarot’a rastlanmaması bu olasılığıda ortadan kaldırmaktadır.
Bu konuda her ne düşünülürse düşünülsün, insanlar her zaman geleceği merak etmiştir. Geleceği öğrenmek için her zaman çeşitli yöntemler geliştirmiş ve zaman zaman bu yöntemlerden yararlanmaya çalışmıştır. Bu yöntemlerin en tanınmışı olan Tarot yüzyıllardır başarılı sonuçlar vermiştir. Tarot’tan istenilen faydayı sağlamak için en önemli adım kartların anlamlarına inanmaktır. Yaşadıklarımızı ve geleceği hiç birimiz değiştiremeyiz. Fakat kartlara verdiğimiz enerji sayesinde, danıştığımız sorulara alacağımız cevaplarla merak ettiklerimizi yanıtlayabilir ve yönümüzü çizebiliriz.
Tarot destesi Büyük Arkana (22 kart) ve Küçük Arkana (56 kart) olarak ikiye ayrılır.
Büyük arkana özel ve anlamlı durumları tanımlamaktadır. Romen rakkamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmışlardır. Bu destede, Deli, Büyücü, Başrahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları bulunmaktadır.
Bu kartlar hayattaki derslerin manevi anlamlarını gösterir. Kartlar ayrıca, psikolojik karakterin, maneviyet ya da ruhumuzun farklı kısımlarının tasvirleridir.
Küçük Arkana ise 56 karttan oluşmaktadır. 10 kart Asalar, 10 kart Kılıçlar, 10 kart Kupalar, 10 Tılsımlar ve geriye kalan 16 kart ise Saraylı Kartları’dır. Küçük Arkana günlük yaşamımızdaki koşulları ve olayları anlatır.
Asalardan oluşan kartlar; başarı, savunma, mücadele etme ve rekabeti anlatmaktadır. Kupalar; sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın duygusal yönleriyle ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş, çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve aileyi görürüz. Kılıçlarda ise problemnler ve güçlükler ana temalardır. Tılsımlar ise bize hayatın pratik, gerçekçi maddesel yönünü gösterme
1- KUPA DÖRTLÜSÜ(Ters) 
Beklediğiniz bir haber olumsuz olsa da, siz kabuğunuzdan sıyrılıp, dünyaya geri döneceksiniz. Artık yeni fırsatları yakalamak ve yeni maceralara atılmak için hazırsınız. İnsanlara açılıp, yeniden hissedebileceksiniz. Sizin için şanslı bir döneme giriyorsunuz. Değişiklikler yaşayabilirsiniz.
2- DÜNYA 
Sahip olduğunuz sorumluluğun neticesinde başarı elde edeceksiniz. Ait olduğunuz gücü bulacaksınız. Daha derin anlamı ise kendi kişiliğinizi oluşturmaya başladığınızdır. Bu çoşku ve sevinçle yaşadığınız bir dönem olacak. Derin bir saygı kazanacaksınız ve kalıcı dostluklar kuracaksınız. Neşeyle başarı sizi bekliyor.
3- KILIÇ KRALİÇESİ
Aklı,zekayı ve uyanıklığı temsil eder. Kelebekler kadar hür yaşantınızda, soğuk günler etkisini göstermeye başlayabilir. Eski imajınızdan sıyrılıp yeni bir tavırla beklenmedik bir değişikliği yaşayabilirsiniz. Aklınız yaşamınızdaki silahınız. Kesin ve belirleyici tutum içinde olmalısınız. Ne istediğinize iyi karar vermelisiniz.
4- ASA ŞOVALYESİ 
Hayatınızda sabırsız ve heyecanlısınız. Kimi zaman istediğiniz sıcaklık yakıcı olabilir. Kızgınlık ve saldırganlık içinde bulunmamaya özen göstermelisiniz. Bazı şeylerden hem nefret edip, hem çok sevebilirsiniz. Hayat hevesinizi görmezlikten gelmeyin.
5- KUVVET 
Elinizdeki işe tüm gücünüz ve enerjinizle bağlanacaksınız. Cesaretli kişiliğiniz ve maceraya atılma hevesiniz ile başarıya ulaşıp, gücünüzü kanıtlayacaksınız.Ayrıca yaratıcı gücünüz çok kuvvetli bunun bilincine varıp, doğru yönde kullanmalısınız.
6- TILSIM YEDİLİSİ(Ters) 
Sizi parasal üzüntüler ve sıkıntılar bekliyor. İstemediğiniz bir durumla karşı karşıyasınız. Evet bugüne kadar çok çaba sarfettiniz fakat bu çabalarınız çok az sonuç getirdi. Kayıplarınız çok fazla ve bu sizi çok üzüyor. Sıkıntılarınız sağlığınızı da etkiliyebilir. Özellikle sinir sisteminizdeki dengesizlik iç organlarınızı etkiliyebilir.
7- TILSIM ŞOVALYESİ(Ters) 
Parayla ilgili bir kararsızlık ve sıkıntı yaşıyorsunuz. Yaptığınız işten memnun değilsiniz. Bir atılım yapmak veya iş değişikliği düşünüyorsunuz. Fakat bu sizin için uygun bir zamanlama değil. Bir süre daha beklemeli, daha sakin bir kafayla karar vermelisiniz. Bu sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Hakkında Sitesi Aşk Büyüsü Bağlama Büyüsü Büyüler

Medyum Aşk Büyüsü Bağlama Büyüsü Kısmet Açma Aşk ve Bağlama Büyüsü medyum, medyumlar, büyü, büyüler, büyü çeşitleri, büyü bozma, aşk büyüsü, bağlama büyüsü, soğutma büyüsü, ayırma büyüsü, papaz büyüsü, kısmet açma, rızık açma, vefk, muska, havas ilmi, dualar, dua, en iyi medyum, yıldızname

Cevapla